Klaus Iohannis a discutat joi cu Victor Ponta despre şedinta CSAT de la primăvară

Presedintele Klaus Iohannis s-a intalnit joi dimineata la Palatul Cotroceni cu premierul Victor Ponta, potrivit unui comunicat al Administratiei Prezidentiale. Principala tema de discutie a fost ordinea de zi a viitoarei sedinte a CSAT, care va avea loc in primavara, mai informeaza sursa citata.

Reamintim ca doua dintre institutiile membre CSAT - SRI si SIE, sunt conduse in acest moment de directori interimari, dupa ce directorii si-au dat demisia (Teodor Melescanu de la SIE pentru a candida la prezidentiale, George Maior de la SRI in urma scandalului pe marginea legilor BigBrother).


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...