Membrii Guvernului vor avea întâlniri informale în weekend

Premierul Dacian Cioloș a anunțat sâmbătă, într-o conferință de presă, că membrii Executivului vor avea întâlniri informale în weekend pentru a nu interfera cu activitatea miniștrilor din cursul săptămânii.

"Am avut astăzi o primă întâlnire informală cu membrii Guvernului după instalare. Ne-am propus să facem, cel puțin în perioada următoare, aceste întâlniri informale din două motive: pe de o parte, pentru ca miniștri să înceapă să se cunoască cât mai bine între ei. Au petrecut deja împreună o zi și jumătate în perioada audierilor la Parlament și au avut ocazia să se cunoască, acum este important să dăm și coerență faptică programului de guvernare și nu doar dezvoltarea lui pe hârtie. Tocmai pentru a nu interfera cu chestiunile de administrare curentă și responsabilitățile zilnice pe care fiecare ministru le are la ministerul lui, am hotărât să avem aceste întâlniri în weekend", a explicat prim-ministrul. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...