Nepotul lui Gigi Becali a fost reținut pentru 24 de ore. Este suspectat de evaziune fiscală și spălare de bani

Viorel Tudorache, nepotul și finul lui Gigi Becali, a fost reținut joi, pentru 24 de ore, fiind suspectat de evaziune fiscală și spălare de bani, informează B1 TV. Reținerea acestuia vine în urma mai multor percheziții efectuate joi dimineață în București și județul Ilfov. 

Potrivit anchetatorilor, Tudorache ar fi vândut fostul cinematograf Aurora, din Sectorul 2 al Capitalei, fără a emite factură, pentru a se sustrage astfel de la îndeplinirea obligaţiilor fiscale.
Tudorache a provocat astfel statului un prejudiciu de 2,4 milioane de lei.

Viorel Tudorache va fi dus cel mai probabil vineri în fața instanței cu propunere de arestare preventivă.


populare
astăzi

1 Rețeaua caschetelor roșii...

2 România este năclăită de astfel de specimene

3 Ilie Bolojan, aplaudat în Cetatea Oradea, când a ieșit dintr-un restaurant alături de partenera sa. Reacția oamenilor a devenit virală

4 Situație ciudată în Israel...

5 Val de reacții la mesajul angajatei care lucrează de pe plajă. „O zi normală și productivă de lucru, într-un decor neobișnuit”