Nicușor Constantinescu, suspendat de la șefia CJ Constanța

Nicușor Constantinescu a fost suspendat de la șefia Consiliului Județean Constanța, așa cum a anunțat prefectul Ion Constantin.

Baronul PSD a fost arestat preventiv, pentru 30 de zile, însă a contestat măsura iar cererea va fi discutată de magistraţi tot marți.

În cel mai recent dosar, Constantinescu e acuzat de mai multe infracţiuni, printre care abuz în serviciu, conflict de interese şi coruperea alegătorilor.

Dacă instanţa îl va elibera pe Constantinescu, atunci decizia de suspendare ar putea fi revocată.


populare
astăzi

1 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

2 Barack Obama a declarat că extratereștrii sunt reali și a dat informații despre Zona 51

3 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși

4 A fost prins criminalul lui Gheorghe Chindriș. Detalii șocante din anchetă: victima, lovită în cap cu un calorifer electric

5 Mafioți ucraineni au folosit identitatea unei judecătoare a CCR pentru a fura o firmă din România. „Am formulat plângere penală”