Noi sensuri unice în cartierul Bucureștii Noi

Primăria sectorului 1 va introduce începând de miercuri noi sensuri unice pe două artere din cartierul Bucureștii Noi.

Astfel, de miercuri, în baza avizului Comisiei Tehnice de Circulație din Primăria Capitalei, se va circula într-un singur sens pe străzile Berveni și Aurel Băieșu, după cum urmează: pe strada Berveni — se va circula în sens unic dinspre bulevardul Bucureștii Noi spre strada Fabrica de Cărămidă, pe strada Aurel Băieșu — se va circula în sens unic dinspre strada Stănilești spre bulevardul Bucureștii Noi.

Programul de introducere a sensurilor unice pe străzile secundare din Sectorul 1 a fost demarat la sfârșitul anului 2007. Până în acest moment, Primăria sectorului 1 a introdus sensuri unice pe o treime din străzile secundare din zonele Nicolae Titulescu, Calea Griviței, bulevardul Ion Mihalache, Buzești, Aviației, bulevardul Expoziției, Cartierul Băneasa, Dorobanți, Floreasca și Romană. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului