O casă din Sectorul 2 al Capitalei, afectată de un incendiu

UPDATE: Incendiul a fost stins după a o intervenţie a pompierilor care a durat aproximativ 45 de minute, au declarat, pentru Mediafax, reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti au precizat că focul a afectat atât casa, cât şi o anexă, pe o suprafaţă de aproximativ 200 de metri pătraţi.

„Nu sunt victime. În acest moment, incendiul este localizat, fără pericol de extindere, se intervine pentru stingerea lui", au mai spus sursele citate.

Iniţial, la incendiu au fost trimise trei maşini de stingere cu apă şi spumă, un echipaj de descarcerare şi unul de prim ajutor. Ulterior, numărul maşinilor de stingere a fost mărit la şase.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Succes la Cernavodă / Nivelul Dunării, cu 8 cm mai sus după scufundarea barjelor

2 Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc

3 Asistentă: 15.000 euro, prețul unui post la Spitalul Județean Timișoara / Discuție înregistrată și prezentată de medicul Ciprian Maxim

4 Primele imagini cu tinerii care au atacat cu topoare și pietre o ambulanță în Cluj. Cei trei au fost săltați de polițiști și reținuți

5 Fost șef de la Investigații Criminale din Hunedoara, dispărut de două zile