O fată rănită în Colectiv a murit; numărul victimelor a ajuns la 57

O altă persoană rănită în incendiul de la club Colectiv a murit joi la Spitalul de Arși din București, a declarat pentru AGERPRES purtătorul de cuvânt al unității medicale, Adrian Stănculea.

Este vorba despre o fată care a fost transferată în cursul zilei de miercuri de la Spitalul "Sf. Ioan" la Spitalul de Arși.

Un număr de 57 de persoane au murit în urma incendiului care a avut loc la sfârșitul lunii octombrie în club Colectiv.

În spitalele din București mai sunt internați 11 răniți în Colectiv, care se află în stare critică și gravă, alți 33 fiind în stare stabilă.

De asemenea, 30 de victime sunt internate în unități medicale din străinătate.

AGERPRES/(AS — autor: Roberto Stan, editor: Andreea Rotaru)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei