O femeie a fost lovită de metrou în stația Politehnica

O femeie de aproximativ 55 ani a fost lovită luni de metrou în stația Politehnica și va fi transportată de urgență la Spitalul Universitar, informează Daniel Vasile, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București.

Sursa citată nu a indicat cauza accidentului, dar a precizat că victima este conștientă.

La fața locului au acționat un echipaj al Detașamentului Special de Salvatori și două echipaje SMURD. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?