O turistă a murit, iar alta este în stare gravă după ce au căzut cu un ATV în râul Azuga

O turistă din Bucureşti a murit, sâmbătă după-amiază, iar o alta este în stop cardio-respirator, după ce ATV-ul cu care circulau pe un drum forestier din Masivul Bucegi a căzut în râul Azuga.

O turistă a murit, iar alta este în stare gravă după ce au căzut cu un ATV în râul Azuga

Potrivit datelor furnizate de reprezentanţii Poliţiei Prahova, două turiste în vârstă de 27 de ani care se plimbau cu un ATV pe un drum forestier din Valea Azugii au căzut cu vehiculul în râul Azuga.

Una dintre femei a murit pe loc, iar cealaltă este în stop cardio-respirator, la ora transmiterii acestei ştiri medicii încercând să o resusciteze.

Conform poliţiştilor, acest caz nu este clasat drept un accident de circulaţie, întrucât femeile nu se aflau pe un tronson din categoria drumurilor publice. Poliţia a deschis dosar penal în acest caz pentru ucidere din culpă.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 O informație picantă despre noul noul ayatollah al Iranului. Provine dintr-un document CIA, care l-a spionat la Londra

2 „Au fost atât de incompetenți încât au lăsat toți militarii în baze, crezând că aceștia nu vor fi țintă” / Fisurile operațiunii americane în Iran

3 „Un savant în știința militară” / O informație care dă fiori despre Mojtaba Khamenei, ales noul ayatollah al Iranului

4 VIDEO Un adevărat iad pe pământ...

5 Sute de plângeri ale soldaților din armata SUA după ce comandanții le-au spus militarilor că războiul din Iran e parte din „planul divin al lui Dumnez…