Omul de afaceri Ilie Vonica, patronul Polisano, a încercat să se sinucidă/ Şansele de supravieţuire sunt foarte mici

Patronul clinicilor Polisano și al spitalului privat cu același nume din Sibiu, medicul Ilie Vonica, a încercat să se sinucidă, conform corespondentului Digi24. Omul de afaceri s-a aruncat de la nivelul superior al casei sale din Sibiu, informează sursa menționată. La acest moment  Vonica s-ar afla în sala de operație a spitalului Polisano, în stare foarte gravă.

Ilie Vonica a fost audiat  în dosarul rețetelor false decontate prin rețeaua sa de farmacii, „REȚETA”, iar soția acestuia se află, alături de trei medici de la Institutul Clinic Fundeni și de alte cinci persoane, în arest preventiv.


populare
astăzi

1 Imagini din Europa pentru prostovanii din Ro care cred că Occidentul ne-a furat apa din Dunăre...

2 VIDEO Turcia reacționează vehement după ce două nave civile au fost lovite de drone în Marea Neagră, la plecarea din Rusia

3 Ce „coace” Tucker Carlson? /

4 Yuval Noah Harari / Douăsprezece teze despre lumea care vine

5 De citit ce spune omul ăsta! / Expert hidrotehnic, verdict dur despre soluțiile pentru Dunăre: „Frecție la picior de lemn”