Pacientul neidentificat de la Spitalul de Arși a murit (surse)

Pacientul rămas neidentificat între răniții de la club Colectiv a murit luni, au declarat pentru AGERPRES surse medicale. Rănitul se afla în stare critică la Spitalul de Arși.

În acest fel, numărul persoanelor decedate în incendiul de la Colectiv a ajuns la 31.

Directorul medical al Spitalului Clinic de Urgență Chirurgie Plastică, Reparatorie și Arși, Cristian Nițescu, preciza luni la prânz că pacientul neidentificat se afla într-o stare foarte gravă, prezentând carbonizări la nivelul mâinilor, antebrațelor. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?