Patriarhul Daniel a oficiat o slujbă în memoria celor decedați la Colectiv

Patriarhul Daniel a oficiat o slujbă în memoria celor decedați la Colectiv

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, Daniel, a oficiat marți o slujbă de pomenire a celor decedați în urma incendiului de la clubul Colectiv, informează Patriarhia Română.

La slujba care a avut loc în Catedrala Patriarhală au participat preoți din Administrația patriarhală și de la Centrul eparhial al Arhiepiscopiei Bucureștilor, precum și credincioși, precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 DEZVĂLUIRE Finlandezilor li s-a spus să nu-i mai bată pe americani, pentru că era „umilitor și demoralizant”

2 BREAKING O judecătoare, membră CSM, dă în vileag caracatița clientelismului din sistemul de Justiție

3 BREAKING Priviți până unde a ajuns această spioană a Rusiei! / Mai mult, e asociată cu consulul onorific al României la Hamburg, Klaus Rainer Kirchhoff

4 VIDEO Priviți, viitorul s-a plimbat pe străzile din Davos....

5 Viktor Orbán „pune ultimele cuie în sicriul lui Zelenski”: „Ești într-o poziție disperată. Fiecare va primi ce merită”