Patriarhul Daniel a oficiat o slujbă în memoria celor decedați la Colectiv

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, Daniel, a oficiat marți o slujbă de pomenire a celor decedați în urma incendiului de la clubul Colectiv, informează Patriarhia Română.

La slujba care a avut loc în Catedrala Patriarhală au participat preoți din Administrația patriarhală și de la Centrul eparhial al Arhiepiscopiei Bucureștilor, precum și credincioși, precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...