Patriarhul Daniel a oficiat o slujbă în memoria celor decedați la Colectiv

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, Daniel, a oficiat marți o slujbă de pomenire a celor decedați în urma incendiului de la clubul Colectiv, informează Patriarhia Română.

La slujba care a avut loc în Catedrala Patriarhală au participat preoți din Administrația patriarhală și de la Centrul eparhial al Arhiepiscopiei Bucureștilor, precum și credincioși, precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...