Patronul clubului Dinamo a ajuns la DNA

Federația Română de Fotbal a demarat o anchetă după declarațiile lui Ionuț Negoiță, patronul lui Dinamo, care l-a acuzat pe Ștefan Bărboianu că nu și-a apărat corect șansele în derby-ul cu Steaua, pierdut de echipa din Ștefan cel Mare, 1-3. Negoiță a mers marți la DNA împreună cu ofițerul de integritate al FRF, Costin Negraru.

Dinamovistul a fost chemat de mai multe ori la sediul Federației pentru a lămuri afirmațiile de după derby, și, așa cum a promis, Negoiță a sesizat și DNA în acest caz. A stat marți aproape o oră și jumătate în sediul Direcției Naționale Anitcorupție și, cel mai probabil, va mai merge acolo în zilele următoare.

"Vă spuneam că (n.red. - Bărboianu) nu e la prima abatere. Ştiu cine, ştiu locul, ştiu despre cât e vorba. Ştiu lucruri pe care le voi spune, dar nu public. Le spun în faţa autorităţilor pentru că nu las lucrurile aşa”, declara Ionuţ Negoiţă, informează ProSport.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor