Percheziţii DNA la Oficiul Judeţean pentru Finanţarea Investiţiilor Rurale din Iaşi

Procurorii DNA - Serviciul Teritorial Iaşi efectuează, joi, percheziţii domiciliare în şase locaţii situate în judeţul Iaşi, dintre care patru la sediul unei instituţii publice, în cadrul unei anchete ce vizează suspiciuni privind săvârşirea unor infracţiuni de corupţie, comise în cursul acestui an. 

Potrivit unui comunicat al DNA, procurorii beneficiază de sprijin de specialitate din partea Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Iaşi.

Surse judiciare au declarat, pentru Agerpres, că procurorii fac percheziţii la Oficiul Judeţean pentru Finanţarea Investiţiilor Rurale Iaşi, în patru birouri ale unor funcţionari şi la domiciliile a două persoane fizice.


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la CCR! / Trei judecători denunță autosesizarea ilegală a Curții

2 Surpriză de proporții / Rusia ar fi golit celebrul depozit de explozibili de la Cobasna, din Transnistria, supranumit „Hiroshima Europei”!

3 Construcțiile uriașe de pe Autostrada A1 care schimbă Valea Oltului. Cum avansează lucrările la pasajul pentru urși și tuneluri

4 Septembrie se anunță mai cald decât de obicei: Vreme de vară în majoritatea țării

5 Râcă la PSD din cauza lui Georgescu...