Percheziții în Suceava, Gorj, Dâmbovița, Ilfov și București ce vizează contrabanda cu țigări

Percheziții în Suceava, Gorj, Dâmbovița, Ilfov și București ce vizează contrabanda cu țigări

Peste 140 de polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București efectuează miercuri 38 de percheziții domiciliare pe raza județelor Suceava, Gorj, Dâmbovița, Ilfov, precum și a municipiului București, care vizează probarea activității infracționale a unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări, informează un comunicat de presă al Poliției Capitalei.

Au fost emise 40 de mandate de aducere, urmând ca persoanele identificate să fie conduse la audieri la sediul Sectorului 2 Poliție.

Perchezițiile se desfășoară într-un dosar penal aflat în instrumentarea polițiștilor Sectorului 2, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București.

AGERPRES



populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 O profesoară din Spania, șocată de ce a găsit în școlile din România: „Mi-au spus că sunt o comunistă. De neconceput”

3 VIDEO România văzută de la Washington. Un interviu-bombă care pune oglinda în fața Bucureștiului

4 Un articol care dă fiori / De ce este perfect plauzibil ca judecătorul Dacian Dragoș să fie „extras” din componența CCR, dar Mihai Busuioc să rămână

5 Radare fixe pe drumurile naționale și autostrăzi. De când devin active camerele care vor măsura viteza medie a mașinilor și unde vor fi montate