Percheziții la evazioniști în comerțul cu legume și fructe; prejudiciul estimat - 2 milioane de euro

Polițiștii Capitalei efectuează joi dimineață zece percheziții în București și județul Ilfov într-un dosar privind comiterea infracțiunii de evaziune fiscală, prejudiciul fiind estimat la aproximativ două milioane de euro.

"În cauză sunt vizate mai multe persoane bănuite de comiterea infracțiunii de evaziune fiscală în domeniul comerțului cu legume și fructe", informează un comunicat al Direcției Generale a Poliției Municipiului București (DGPMB) remis joi AGERPRES.

Polițiștii DGPMB, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, pun în executare 13 mandate de aducere în acest dosar, audierile urmând să fie efectuate la sediul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Sector 4.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Actorul Marius Manole a aflat o poveste veche despre premierul Bolojan de la o chelneriță din Oradea. „Asta spune multe despre el”

2 UPDATE Acesta este PSD, oameni buni...

3 Rețineți asta / A fost ultima guvernare la care a mai participat PSD!

4 Grindene, uită-te pe contul lui Bolojan, să vezi diferența dintre voi, prostule!

5 Acesta este PSD, oameni buni! / Cine a „vândut” de fapt România? Lista prezentată de Oana Gheorghiu