Polițiștii fac percheziții în București și Ilfov într-un dosar de furt calificat din locuințe

Polițiștii bucureșteni pun în aplicare miercuri cinci mandate de percheziție domiciliară în municipiul București și în județul Ilfov într-un dosar de furt calificat, instrumentat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2.

"În perioada 2014-2015, polițiștii Serviciului Investigații Criminale au documentat activitatea unui grup specializat în săvârșirea de infracțiuni de furt calificat, printr-un mod de operare deosebit, ce are ca rezultat anularea unor sisteme sofisticate de închidere și asigurare a ușilor", informează un comunicat al Direcției Generale a Poliției Municipiului București (DGPMB) remis AGERPRES.

Persoanele vizate urmează să fie aduse la sediul DGPMB. pentru audieri și stabilirea întregii activități infracționale.

Acțiunea beneficiază de suportul de specialitate al Inspectoratului General al Poliției Române — Direcția Operațiuni Speciale. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor