Prahova: Incendiu la o conductă de gaze din Ploiești; două persoane rănite

Două persoane au fost rănite sâmbătă seara în urma unui incendiu izbucnit la o conductă de gaze din municipiul Ploiești, flăcările fiind înalte de 3-4 metri. Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, Raluca Vasiloae, incendiul se manifestă la o conductă de gaze situată pe strada Mircea cel Bătrân din Ploiești, la fața locului intervenindu-se cu două autospeciale de lucru, flăcările având o înălțime estimată la 3-4 metri.

Conform sursei citate, la fața locului au ajuns reprezentanții companiei Distrigaz, care vor opri alimentarea cu gaze, pompierii acționând deocamdată pentru răcirea conductei și izolarea zonei. După oprirea gazelor se va interveni pentru stingerea focului.

În urma incendiului, două persoane au fost rănite, una dintre acestea suferind arsuri pe față și la mâini.

Reprezentanta ISU Prahova a precizat că zona nu a fost evacuată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...