Prahova: Incendiu la o conductă de gaze din Ploiești; două persoane rănite

Două persoane au fost rănite sâmbătă seara în urma unui incendiu izbucnit la o conductă de gaze din municipiul Ploiești, flăcările fiind înalte de 3-4 metri. Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, Raluca Vasiloae, incendiul se manifestă la o conductă de gaze situată pe strada Mircea cel Bătrân din Ploiești, la fața locului intervenindu-se cu două autospeciale de lucru, flăcările având o înălțime estimată la 3-4 metri.

Conform sursei citate, la fața locului au ajuns reprezentanții companiei Distrigaz, care vor opri alimentarea cu gaze, pompierii acționând deocamdată pentru răcirea conductei și izolarea zonei. După oprirea gazelor se va interveni pentru stingerea focului.

În urma incendiului, două persoane au fost rănite, una dintre acestea suferind arsuri pe față și la mâini.

Reprezentanta ISU Prahova a precizat că zona nu a fost evacuată. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Gest disperat al președintelui Emiratelor Arabe Unite, șeicul Mohamed bin Zayed Al Nahyan

2 „O armă iraniană puternică” / Cum au fost uciși cei șase militari americani într-un atac al Iranului

3 Iranul pune în aplicare un plan / „Credeau că nu se va întâmpla nimic?” / „În orice moment, o rachetă ar putea ateriza în mijlocul țării voastre”

4 Cum a „trezit” China Japonia și a obținut efectul invers

5 Ce se întâmplă? / Grecia va deshuma 150 de persoane moarte de Covid, după ce trupurile nu s-au descompus nici după 5 ani