Prejudiciul din dosarul fostului șef al ANI a fost majorat cu câteva milioane de euro (surse)

Prejudiciul reținut de DNA în dosarul ANRP în care este arestat preventiv fostul șef al ANI Horia Georgescu s-a majorat cu câteva milioane de euro, au declarat surse judiciare, pentru AGERPRES. Aceleași surse au precizat că prejudiciul s-a modificat de la 75 de milioane de euro la aproximativ 84 milioane de euro.

Fostul șef al ANI Horia Georgescu a fost adus miercuri din arestul poliției la DNA pentru a i se aduce la cunoștință modificarea prejudiciului. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă