Premierul Cioloș a numit doi noi secretari de stat la Transporturi și Energie

Premierul Dacian Cioloș a numit doi noi secretari de stat la Transporturi și Energie.

Astfel, prin decizii ale prim-ministrului, Marcel Ioan Boloș a fost numit secretar de stat în Ministerul Transporturilor, iar Cristian Bușu — secretar de stat în Ministerul Energiei.

Ambele decizii ale premierului au fost publicate în Monitorul Oficial de miercuri.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...