Premierul Cioloș a numit doi noi secretari de stat la Transporturi și Energie

Premierul Dacian Cioloș a numit doi noi secretari de stat la Transporturi și Energie.

Astfel, prin decizii ale prim-ministrului, Marcel Ioan Boloș a fost numit secretar de stat în Ministerul Transporturilor, iar Cristian Bușu — secretar de stat în Ministerul Energiei.

Ambele decizii ale premierului au fost publicate în Monitorul Oficial de miercuri.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...