Președintele Iohannis a decorat Drapelul de Luptă al Batalionului 22 Vânători de Munte "Cireșoaia"

Președintele Klaus Iohannis a semnat joi decretul de decorare a Drapelului de Luptă al Batalionului 22 Vânători de Munte "Cireșoaia" cu Ordinul "Virtutea Militară" în grad de Cavaler, cu însemn pentru militari, informează un comunicat al Administrației Prezidențiale transmis AGERPRES.

"În semn de recunoștință și apreciere pentru înaltul profesionalism și rezultatele obținute de personalul unității în îndeplinirea misiunilor încredințate în cadrul exercițiilor naționale și internaționale, contribuind în acest fel la promovarea unei imagini profesioniste a Armatei României, domnul președinte Klaus Iohannis a conferit Ordinul "Virtutea Militară" — în grad de Cavaler, cu însemn pentru militari, Drapelului de Luptă al Batalionului 22 Vânători de Munte "Cireșoaia"", precizează sursa citată.

Decorarea a fost făcută la propunerea ministrului Apărării Naționale Mircea Dușa.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan