Președintele Iohannis a decorat Drapelul de Luptă al Batalionului 22 Vânători de Munte "Cireșoaia"

Președintele Klaus Iohannis a semnat joi decretul de decorare a Drapelului de Luptă al Batalionului 22 Vânători de Munte "Cireșoaia" cu Ordinul "Virtutea Militară" în grad de Cavaler, cu însemn pentru militari, informează un comunicat al Administrației Prezidențiale transmis AGERPRES.

"În semn de recunoștință și apreciere pentru înaltul profesionalism și rezultatele obținute de personalul unității în îndeplinirea misiunilor încredințate în cadrul exercițiilor naționale și internaționale, contribuind în acest fel la promovarea unei imagini profesioniste a Armatei României, domnul președinte Klaus Iohannis a conferit Ordinul "Virtutea Militară" — în grad de Cavaler, cu însemn pentru militari, Drapelului de Luptă al Batalionului 22 Vânători de Munte "Cireșoaia"", precizează sursa citată.

Decorarea a fost făcută la propunerea ministrului Apărării Naționale Mircea Dușa.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor