Președintele Iohannis a discutat cu Ponta și Oprea despre prioritățile legislative (surse)

Președintele Klaus Iohannis s-a întâlnit miercuri cu prim-ministrul Victor Ponta, cu care a discutat despre prioritățile legislative din toamnă, inclusiv despre Codul fiscal, informează Administrația Prezidențială. Potrivit surselor citate, discuțiile au vizat prioritățile legislative ale noii sesiuni parlamentare.

Reprezentanții partidelor parlamentare vor avea joi, la Palatul Parlamentului, o întâlnire tehnică pe tema Codului fiscal, retrimis spre reexaminare legislativului de președintele Klaus Iohannis. Pentru acest proiect Parlamentul a fost convocat săptămâna viitoare în sesiune extraordinară. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas