Președintele Iohannis a discutat cu Ponta și Oprea despre prioritățile legislative (surse)

Președintele Klaus Iohannis s-a întâlnit miercuri cu prim-ministrul Victor Ponta, cu care a discutat despre prioritățile legislative din toamnă, inclusiv despre Codul fiscal, informează Administrația Prezidențială. Potrivit surselor citate, discuțiile au vizat prioritățile legislative ale noii sesiuni parlamentare.

Reprezentanții partidelor parlamentare vor avea joi, la Palatul Parlamentului, o întâlnire tehnică pe tema Codului fiscal, retrimis spre reexaminare legislativului de președintele Klaus Iohannis. Pentru acest proiect Parlamentul a fost convocat săptămâna viitoare în sesiune extraordinară. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei