Preşedintele Iohannis e, în mare, sănătos. Are doar o uşoară pontită care irită un pic poporul

Preşedintele României şi-a efectuat analizele medicale anuale. Şi e sănătos. Doctorii i-au descoperit doar o mică pontită. Pe stânga. Însă, deocamdată, în afara unei iritări uşoare a poporului, nu e nimic serios.

 În conformitate cu hotărârea CSAT nr. 166 din 2006, Preşedintele României, domnul Klaus Iohannis, şi-a efectuat analizele medicale anuale la Spitalul Universitar de Urgenţă Militar Central Dr. Carol Davila. Potrivit raportului medical, vizita medicală anuală a fost făcută de o comisie multidisciplinară care apreciază că Preşedintele României este apt din punct de vedere medical pentru îndeplinirea atribuţiilor funcţiei, se arată într-un comunicat afişat pe site-ul administraţiei prezidenţiale.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei