Președintele Iohannis participă joi și vineri la Consiliul European de vară

Președintele Klaus Iohannis participă joi și vineri la reuniunea Consiliului European de vară de la Bruxelles, anunță Administrația Prezidențială. Înainte de plecarea la Bruxelles, șeful statului va susține o declarație de presă joi, în jurul orei 10,00, pe Aeroportul Internațional "Henri Coandă".

Joi, la Bruxelles, președintele Iohannis va participa la reuniunea Consiliului European cu președintele Parlamentului European, iar apoi la prima sesiune de lucru a Consiliului.

Vineri, șeful statului va participa la cea de a doua sesiune de lucru a Consiliului European.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...