Președintele Iohannis participă joi și vineri la Consiliul European de vară

Președintele Klaus Iohannis participă joi și vineri la reuniunea Consiliului European de vară de la Bruxelles, anunță Administrația Prezidențială. Înainte de plecarea la Bruxelles, șeful statului va susține o declarație de presă joi, în jurul orei 10,00, pe Aeroportul Internațional "Henri Coandă".

Joi, la Bruxelles, președintele Iohannis va participa la reuniunea Consiliului European cu președintele Parlamentului European, iar apoi la prima sesiune de lucru a Consiliului.

Vineri, șeful statului va participa la cea de a doua sesiune de lucru a Consiliului European.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă