Președintele Iohannis se întâlnește luni cu delegația FMI

Președintele Klaus Iohannis se întâlnește, luni, cu delegația comună Fondului Monetar Internațional, a Băncii Mondiale și a Comisiei Europene, informează Administrația Prezidențială.

Primirea delegației comune a FMI, BM și CE va avea loc la ora 18,00, la Palatul Cotroceni.

Tot luni, membrii Comisiilor de buget și finanțe ale Parlamentului se vor întâlni, la ora 13,00, cu delegația FMI.

Delegația Fondului Monetar Internațional a început, pe 27 ianuarie, vizita la București cu discuții la Banca Națională a României. Discuțiile au vizat legea insolvenței persoanelor fizice și la conversia creditelor din valută în lei, au declarat pentru AGERPRES surse oficiale.

AGERPRES / (AS — autor: Florentina Peia, editor: Marius Frățilă)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei