Președintele Iohannis se întâlnește luni cu delegația FMI

Președintele Klaus Iohannis se întâlnește, luni, cu delegația comună Fondului Monetar Internațional, a Băncii Mondiale și a Comisiei Europene, informează Administrația Prezidențială.

Primirea delegației comune a FMI, BM și CE va avea loc la ora 18,00, la Palatul Cotroceni.

Tot luni, membrii Comisiilor de buget și finanțe ale Parlamentului se vor întâlni, la ora 13,00, cu delegația FMI.

Delegația Fondului Monetar Internațional a început, pe 27 ianuarie, vizita la București cu discuții la Banca Națională a României. Discuțiile au vizat legea insolvenței persoanelor fizice și la conversia creditelor din valută în lei, au declarat pentru AGERPRES surse oficiale.

AGERPRES / (AS — autor: Florentina Peia, editor: Marius Frățilă)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”