Președintele Iohannis se întâlnește luni cu delegația FMI

Președintele Iohannis se întâlnește luni cu delegația FMI

Președintele Klaus Iohannis se întâlnește, luni, cu delegația comună Fondului Monetar Internațional, a Băncii Mondiale și a Comisiei Europene, informează Administrația Prezidențială.

Primirea delegației comune a FMI, BM și CE va avea loc la ora 18,00, la Palatul Cotroceni.

Tot luni, membrii Comisiilor de buget și finanțe ale Parlamentului se vor întâlni, la ora 13,00, cu delegația FMI.

Delegația Fondului Monetar Internațional a început, pe 27 ianuarie, vizita la București cu discuții la Banca Națională a României. Discuțiile au vizat legea insolvenței persoanelor fizice și la conversia creditelor din valută în lei, au declarat pentru AGERPRES surse oficiale.

AGERPRES / (AS — autor: Florentina Peia, editor: Marius Frățilă)


populare
astăzi

1 DEZVĂLUIRE Finlandezilor li s-a spus să nu-i mai bată pe americani, pentru că era „umilitor și demoralizant”

2 BREAKING O judecătoare, membră CSM, dă în vileag caracatița clientelismului din sistemul de Justiție

3 BREAKING Priviți până unde a ajuns această spioană a Rusiei! / Mai mult, e asociată cu consulul onorific al României la Hamburg, Klaus Rainer Kirchhoff

4 Viktor Orbán „pune ultimele cuie în sicriul lui Zelenski”: „Ești într-o poziție disperată. Fiecare va primi ce merită”

5 VIDEO Priviți, viitorul s-a plimbat pe străzile din Davos....