Președintele Klaus Iohannis se întâlnește luni cu vicepreședintele SUA, Joe Biden, la Washington

Trimisul special al AGERPRES, Florentina Peia, transmite: Președintele Klaus Iohannis se întâlnește, luni, la Washington, cu vicepreședintele SUA, Joe Biden. Tot luni, președintele Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, participă la recepția tradițională oferită de președintele american Barack Obama.

Șeful statului efectuează începând de joi până miercuri o vizită oficială în SUA, cu ocazia summitului ONU. 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?