Principalul acționar Cancan TV, Valache Orlando, audiat la DNA (surse)

Principalul acționar al Cancan TV, Valache Orlando, urmează să fie audiat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Potrivit acelorași surse, printre cei care urmează să mai fie audiați se află și Radu Budeanu, fondatorul tabloidului Cancan, dar și alți membri din conducerea acestuia.

Procurorii DNA au efectuat, miercuri, 20 de percheziții, inclusiv la sediul Cancan TV, într-un dosar în care ar fi vizați politicieni și patroni de presă, au precizat pentru AGERPRES surse judiciare.

Ancheta ar viza fapte de trafic de influență și spălare de bani comise în perioada 2011 — 2012, conform acelorași surse. AGERPRES


populare
astăzi

1 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

2 Modul cum Iranul folosește rachetele nedumerește analiștii militari. Ce ar putea semnala acest lucru

3 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

4 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

5 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu