Prințul Charles, extrem de șocat de tragedia din Colectiv

Prințul Charles, extrem de șocat de tragedia din Colectiv

Prințul Charles al Marii Britanii se arată extrem de șocat de tragedia care a avut loc vineri seară în clubul bucureștean Colectiv și își îndreaptă rugăciunile și gândurile către poporul român. 

"Am fost extrem de șocat de tragedia îngrozitoare care a avut loc, vineri, într-un club din București și doresc să știți cât de rău îmi pare pentru toți acei români care i-au pierdut pe cei dragi în acest foc teribil. Inima mea este, de asemenea, alături de sărmanele victime care sunt în spital și de familiile care așteaptă îngrijorate lângă paturile lor. Gândurile și rugăciunile mele sunt alături de dumneavoastră și de poporul român", spune prințul Charles într-un mesaj adresat președintelui Klaus Iohannis și prim-ministrului Victor Ponta, postat, luni, pe Facebook.

Un număr de 30 de persoane au murit în incendiul produs vineri seara în clubul Colectiv din București, în timpul unui concert rock. AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 Stenograme explozive / când l-a avertizat Putin pe Bush că Ucraina va declanșa o confruntare de durată

4 VIDEO Armand Goșu / Cei care au anulat alegerile din România au făcut jocul Rusiei

5 Indignarea unui muncitor român stabilit în Spania, după ce i s-a oferit un salariu de 1.800 euro: „Nu acceptați aceste mizerii”