Procurorii DNA au ridicat documente de la Prefectura Vrancea într-un dosar privind retrocedări de păduri

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au ridicat miercuri documente de la Prefectura Vrancea, într-un dosar legat de suspiciuni în cazul unor retrocedări, au declarat pentru AGERPRES oficiali ai DNA. Acțiunea este a procurorilor DNA Galați și vizează suspiciuni de abuz în serviciu privind retrocedarea unor suprafețe de păduri în județul Vrancea.

De asemenea, în dosar au fost audiate mai multe persoane.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

2 Așa o fi?

3 Cel mai eficient denunțător al DNA de anul trecut...

4 VIDEO Kennedy Jr / „Vaccinurile anti-Covid nu au fost dezvoltate de Moderna și Pfizer ci de subcontractanți din armată”

5 Organul care cedează primul și poate afecta întregul organism fără să dea niciun semn de alarmă: 3 pași simpli pentru a încetini degradarea