Radu Budeanu, audiat la DNA (surse)

Fondatorul tabloidului Cancan, Radu Budeanu, este audiat miercuri la DNA, după ce a fost adus cu mandat, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Numele lui apare într-un dosar în care procurorii DNA au făcut percheziții, la începutul lunii octombrie, inclusiv la sediul Cancan Tv.

De asemenea, el este implicat și în dosarul Elenei Udrea, în care aceasta este anchetată sub control judiciar pe cauțiune privind intervenții la Ministerul Economiei și la Hidroelectrica, după ce ar fi pretins bani de la omul de afaceri Bogdan Buzăianu.

AGERPRES/(AS — autor: Mădălina Cochinescu, editor: Georgiana Tănăsescu)


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la vârful Europei! Polonia a început să cumpere Germania, bucată cu bucată!

2 Mutarea strategică de la Ministerul Apărării. Adevărata miză a centrelor militare, explicată de generalul Bălăceanu

3 Zile libere de Paște 2026 / Cât durează minivacanța angajaților din România. De când se întorc elevii la școală

4 Ne urăsc sau ne iubesc? / Adevărul nefiltrat despre ce cred ucrainenii despre români aflat direct de pe străzile Kievului

5 Schimb dur de replici între foști colegi din USR. Cristian Ghinea îl atacă pe Vlad Gheorghe: „E un ticălos și o sculă a sistemului”