Remus Borza, administratorul judiciar al Hidroelectrica, CONDAMNAT DEFINITIV la un an de ÎNCHISOARE

Decizie definitiva a Inaltei Curti de Casatie si Justitie: Remus Borza, administratorul judiciar al Hidroelectrica, a fost condamnat la 1 an de inchisoare cu suspendare, pentru conflict de interese.

Administratorul judiciar al Hidroelectrica Remus Borza a fost condamnat definitiv, luni, de Inalta Curte de Casatie si Justitie, la 1 an de inchisoare cu suspendare, pentru conflict de interese in 34 de cazuri. Tot la un an de inchisoare cu suspendare a fost condamnata si partenera sa Nicoleta Munteanu, in calitate de reprezentant legal al Euro Insol SPRL. Cei doi au fost trimisi in judecata in octombrie 2013 de catre procurorii Parchetului Curtii de Apel Bucuresti.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 BREAKING Ședință tensionată la PNL! Cele două tabere conturate în partid au dus prima luptă în spatele ușilor închise

3 Româncă șocată de prețuri în St. Moritz, cea mai scumpă stațiune din Elveția. Cât a plătit pentru o felie de pizza

4 Generalul Aurel Litan, fost comandant al Jandarmeriei Cluj, în arest la domiciliu pentru agresiune sexuală asupra unei fete de 17 ani

5 „M-a sunat Lia” se pensionează / Judecătoarea Ionela Tudor de la Curtea de Apel București are 51 de ani