Șef din Poliția Capitalei, adus cu MANDAT la DNA/ȘPAGĂ de 10.000 de EURO

Șef din Poliția Capitalei, adus cu MANDAT la DNA/ȘPAGĂ de 10.000 de EURO

UPDATE 15.16: Potrivit unor surse, Roberto Ababei ar fi luat 10.000 de euro șpagă.

Roberto Ababei, adjunctul Poliției Capitalei a fost dus, miercuri, cu mandat la DNA, informează B1 TV.

Se pare că este vorba despre o audiere într-un dosar de trafic de influență, un caz nou, de aceea nu se cunoaște calitatea pe care o are în acest dosar.

Bărbatul nu a făcut declarații la intrarea în sediul instituției.

Ababei deține funcția de adjunct în cadrul Poliției Capitalei din 2013. Anterior a fost șef al Poliției Sector 2.

Soţia lui Ababei, Mary Ann, este nimeni alta decât şefa serviciului de control intern din cadrul DGPMB, mai exact, structura specializată în controlul tuturor neregulilor săvârşite de poliţişti de la Capitală.



populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 VIDEO Armand Goșu / Cei care au anulat alegerile din România au făcut jocul Rusiei

4 Stenograme explozive / când l-a avertizat Putin pe Bush că Ucraina va declanșa o confruntare de durată

5 Indignarea unui muncitor român stabilit în Spania, după ce i s-a oferit un salariu de 1.800 euro: „Nu acceptați aceste mizerii”