Şeful Secţiei Cardiologie de la Spitalul Judeţean Constanţa ar fi fost prins când lua 3.000 de lei pentru o operaţie pe cord

Seful Sectiei Cardiologie de la Spitalul Judetean Constanta ar fi fost prins in flagrant de procurorii DNA, luni, cand primea de la o persoana 3.000 de lei pentru o operatie chirurgicala pe cord, au declarat surse judiciare pentru Mediafax.

Potrivit surselor citate, seful Sectiei de Chirurgie Cardiovasculara ar fi conditionat efectuarea unei operatii pe cord de primirea celor 3.000 de lei.

In acest caz, exista suspiciuni ca ar mai fi implicati anestezistul si un alt medic din echipa care trebuia sa faca operatia pe cord, au precizat sursele judiciare.


populare
astăzi

1 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

2 Așa o fi?

3 Un italian a refuzat să întrețină relații sexuale cu soția, iar femeia l-a reclamat la 112. Cum a motivat respingerea

4 „Dezastru, mâncare fără gust și șezlonguri departe de mare” / Turist român revoltat după ce a plătit 2.198 euro pentru un sejur all inclusive în Bulgar…

5 „Pentru aprovizionare sau pentru ce?” / Președintele, vizibil încurcat de o întrebare despre una din marile mize ale României