Sesiune extraordinară de Rezidențiat


O sesiune extraordinară a concursului de Rezidențiat va fi organizată pentru locurile și posturile rămase libere în urma concursului din 17 noiembrie anul trecut. Concursul va avea loc în 29 iunie 2014 și se va desfășura numai în Centrul Universitar Cluj-Napoca, se menționează într-un comunicat postat pe site-ul oficial al MS. Sunt 432 de locuri și posturi disponibile, iar toate detaliile urmează să fie făcute publice în zilele următoare, pe site-ul MS și în Viața Medicală.
La ultima sesiune de Rezidențiat au fost scoase la concurs 3.879 de locuri și posturi, în șase centre universitare, pentru care s-au înscris peste 5.100 de candidați. Cele mai solicitate locuri și posturi au fost cele din București.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas