Soacra de 670 de milioane de euro, audiată la DNA

Flavia Ciocodescu, soacra fostului trezorier al PNL Vlad Moisescu, cercetat alături de primarul sectorului 1 Andrei Chiliman într-o cauză conexată la dosarul Herţanu, a sosit miercuri dimineaţă la sediul DNA Ploieşti. Aceasta va fi audiată în calitate de martor.

Surse judiciare au anunţat că în urmă cu câteva zile procurorii DNA au găsit la percheziţia domiciliară făcută la Vlad Moisescu un contract de împrumut încheiat între soacra sa şi soţia lui prin care cea dintâi îşi împrumuta fiica cu suma de 670 milioane de euro.

Aceleaşi surse au precizat că respectivul contract este considerat fictiv, soacra lui Moisescu urmând să fie audiată de procurori. La sosirea la DNA, soacra lui Moisescu a declarat că este vorba despre o greşeală şi nu i-a împrumutat fiicei 670 de milioane de euro.


populare
astăzi

1 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

2 Așa o fi?

3 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

4 Un italian a refuzat să întrețină relații sexuale cu soția, iar femeia l-a reclamat la 112. Cum a motivat respingerea

5 „Suntem conduşi de Olguţa şi Claudiu Manda, asta este realitatea. Cea mai ascultată voce din partid nu este Sorin Grindeanu”