Spitalul "Bagdasar-Arseni": Cinci pacienți sunt în stare critică

Cinci pacienți sunt în stare critică la Spitalul "Bagdasar-Arseni", a declarat luni, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al unității medicale, doctorul Florin Bica. Potrivit acestuia, starea pacienților de la "Bagdasar-Arseni" este totuși una staționară.

"Sunt staționari. Medicii au început să le schimbe pansamentele. În stare critică sunt cinci pacienți din cei 22. Șase sunt pe secție, 16 la reanimare", a precizat medicul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...