Spitalul de Arși: Una dintre pacientele rănite în incendiul izbucnit într-o cafenea din Chișinău a murit

Una dintre cele trei paciente rănite în incendiul care a avut loc într-o cafenea din Chișinău, care se afla în îngrijire la Spitalul de Arși din București, a murit, a declarat joi pentru AGERPRES purtătorul de cuvânt al instituției medicale, Adrian Stănculea. El a precizat că pacienta care a murit se afla într-o stare extrem de gravă.

"A decedat aseară, la ora 21,15. Este vorba de pacienta care a fost în stare foarte gravă de la început. Una dintre celelalte două paciente este detubată, iar cealaltă este intubată în stare relativ gravă în continuare", a afirmat medicul.

La începutul acestei luni, într-o cafenea din centrul Chișinăului a avut loc o explozie, în urma căreia 17 persoane au fost rănite.

Trei dintre răniți — femei, cu arsuri grave — au fost aduși la București cu o aeronavă militară și internați la Spitalul Clinic de Urgență de Chirurgie Plastică, Reparatorie și Arsuri.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor