TAROM nu are avion pentru deplasarea președintelui Iohannnis la Consiliul European (surse)

TAROM nu are avion pentru deplasarea președintelui Iohannnis la Consiliul European (surse)

Președintele Klaus Iohannis a solicitat TAROM un avion pentru a se deplasa săptămâna viitoare la Consiliul European de la Bruxelles, însă compania a răspuns că pentru perioada respectivă nu are o aeronavă disponibilă, potrivit unor surse oficiale.

TAROM a precizat că pentru 25 și 26 iunie au fost deja achiziționate bilete de avion pentru alte curse. În acest context, Administrația Prezidențială ar trebui să plătească contravaloarea acelor bilete. Prin urmare, soluția ar fi ca șeful statului să închirieze un avion, au precizat sursele citate.

Președintele Klaus Iohannis va participa în zilele de 25 și 26 iunie la Consiliul European de la Bruxelles. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 O profesoară din Spania, șocată de ce a găsit în școlile din România: „Mi-au spus că sunt o comunistă. De neconceput”

3 VIDEO România văzută de la Washington. Un interviu-bombă care pune oglinda în fața Bucureștiului

4 Un articol care dă fiori / De ce este perfect plauzibil ca judecătorul Dacian Dragoș să fie „extras” din componența CCR, dar Mihai Busuioc să rămână

5 Cum cade Groenlanda