Trei persoane care au căzut în lacul Siutghiol sunt căutate de reprezentanţi ai ISU "Dobrogea"

Trei persoane care au căzut în lacul Siutghiol sunt căutate de reprezentanţi ai ISU "Dobrogea"

O operațiune de salvare este în derulare pe lacul Siutghiol din Mamaia, după ce trei persoane ar fi căzut în apă.
 
Lacul este înghețat în mare proporție, iar cele trei persoane ar fi căzut în apă după ce gheața s-a spart. Este probabil ca cele trei persoane să se fi aflat la pescuit la copcă.

Noul incident intervine la mai puțin de o lună de la tragedia petrecută aproape în același loc - un elicopter SMURD s-a prăbușit și patru persoane au murit. Accidentul a generat o largă polemică în România, serviciile de salvare fiind acuzate că au acționat prea târziu din cauza unei serii de neajunsuri.


populare
astăzi

1 BREAKING Zeci de funcționari au ajuns pe funcții în ANAF și Ministerul Finanțelor cu studii făcute la universități fantomă

2 Ce se întâmplă? / Cel mai bogat om al planetei „arată semne de îmbătrânire accelerată”

3 VIDEO CTP, necruțător cu Anca Alexandrescu

4 VIDEO Rușii, dați cu „cracii-n sus” la Pokrovsk?

5 VIDEO Priviți, ucrainenii au „prăjit” cea mai mare rafinărie Lukoil din Rusia, care produce 30% din consumul de benzină al țării