Un program-pilot ce susține introducerea oratoriei în programa școlară se va desfășura în 12 școli bucureștene

Un program-pilot privind introducerea oratoriei ("public speaking") în programa școlară se va desfășura în 12 școli bucureștene și include sesiuni de comunicare susținute de Amalia Sterescu, profesionist în domeniu, se arată într-un comunicat transmis miercuri AGERPRES. Unul dintre scopurile acestei manifestări este ca oratoria sau "public speaking"-ul să devină materie opțională în școlile din România.

"În urma unei întâlniri cu Amalia Sterescu, inspectorul general al IȘMB, Constantin Trăistaru, a decis să pună bazele unui unui program pilot, în perioada aprilie-iunie 2015, în 12 școli din București — câte un gimnaziu și un liceu din fiecare sector al Capitalei", se arată în comunicat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență