Vâlcov a mai predat anchetatorilor 47 de tablouri; acestea au fost inventariate și duse la un muzeu (surse)

Vâlcov a mai predat anchetatorilor 47 de tablouri; acestea au fost inventariate și duse la un muzeu (surse)

Fostul ministru al Finanțelor Darius Vâlcov ar mai fi predat 47 de tablouri anchetatorilor, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Potrivit surselor, tablourile au fost aduse de Vâlcov și au fost deja inventariate și ridicate de reprezentanții unui muzeu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ucraina a publicat Lista localităților în care locuiesc în mod tradițional persoane aparținând minorităților naționale

2 România, performanță unică în UE. Daniel Dăianu: Să cobori deficitul de la peste 9% spre 6% este un act remarcabil. „Era devastator”

3 Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”

4 Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată

5 Ce pensie are Mircea Sandu, fostul președinte al Federației Române de Fotbal. „Am muncit 43 de ani”