Victimele din Colectiv transportate în Marea Britanie au ajuns cu bine la destinație

Cei nouă pacienți, victime ale incendiului de la club Colectiv, au ajuns cu bine în Marea Britanie, iar starea lor de sănătate nu s-a deteriorat în timpul transportului, informează Ambasada Regatului Unit la București, într-o postare pe Facebook. Potrivit sursei citate, ei vor fi repartizați în spitale din Marea Britanie.

"Ambasada Marii Britanii dorește să mulțumească autorităților medicale și serviciilor de urgență românești pentru coordonarea acestui transfer de urgență.

De asemenea, mulțumim colegilor noștri din Ministerul britanic al Sănătății, Ministerul Apărării și serviciului public de sănătate pentru coordonarea acestui transfer. Suntem alături de voi și ne bucurăm că am putut fi parte din acest efort colectiv de sprijin", precizează ambasada. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”