Cum vrea un indian să facă milioane de euro în România din cosmetice

Rohit Ahuja este de profesie IT-ist, însă şi-a lasat cei 14 ani de carieră în domeniu în spate şi în 2007 a venit în România, unde a intrat în domeniul produselor de îngrijire corporală.

„Când am venit în România am făcut o cercetare de piaţă, pentru că nu ştiam dacă să încep un business în IT sau în alt domeniu. Am încercat să venim cu ceva nou pe piaţă pentru a putea atrage clienţi şi ne-am gândit o vreme cum putem să fim diferiţi, iar în cele din urmă am ales să venim cu produse 100% naturale", a explicat Rohit Ahuja.

Produsele sunt fabricate în două unităţi din România şi sunt vândute atât la nivel local, cât şi pe piaţa din India.

„Consider că poate fi vorba despre criză în anumite industrii, însă când vine vorba de produse de îngrijire doar puţini oameni au renunţat sau au taăat bugetele. Ne aşteptăm să înregistrăm o comandă medie de 150 de lei", a explicat Ahuja.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Partidele nu se mai închină la „șeful sistemului”. Au căzut măștile

2 O hartă care arată ce imbecili și corupți ne-au condus și ne conduc...

3 Începe prăbușirea? / Conturile ROMATSA ar fi fost blocate în urma executării silite inițiate de Pfizer împotriva statului român

4 Viorel Pașca, premiat de Primăria Oradea în mandatul lui Ilie Bolojan. Cum era lăudat de una dintre cele mai apropiate colaboratoare ale liderului PNL

5 E război total între clica lui Savonea și Bolojan / Înalta Curte contestă dreptul Guvernului de a sesiza Curtea Constituțională