Gheorghe Gherghina a fost retras din Finanţe, postul-preluat de şefa Direcţiei programare bugetară

Gheorghe Gherghina a fost eliberat, la cerere, din funcţia de secretar de stat în Ministerul Finanţelor, postul fiind preluat de către Daniela Pescaru, care lucrează de mai mulţi ani în Ministerul Finanţelor ca director general la Direcţia generală de programare bugetară.

Gheorghe Gherghina a fost retras din Finanţe, postul-preluat de şefa Direcţiei programare bugetară (Imagine: Liviu Adăscăliţei/Mediafax Foto)

Deciziile au fost semnate vineri de premierul Victor Ponta .

În luna iunie, Gherghina a fost votat ca membru în noul Consiliu de Administraţie al Băncii Naţionale.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate

5 Comuna din România unde se construiește primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică