Marius Dunca: Am fost numit politic, sunt demis politic... accept acest lucru

Fostul președinte al Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor, Marius Alexandru Dunca, consideră că a făcut tot ceea ce este legal și "omenește posibil" pentru a apăra drepturile consumatorilor și menționează că nu comentează decizia luată de Guvern în ceea ce îl privește, deoarece a fost numit politic și este demis tot politic.

"În acest moment vin în fața dumneavoastră și pentru moment spun doar atât — am făcut tot ceea ce este legal și omenește posibil pentru a apăra drepturile fundamentale și esențiale ale consumatorilor. Dacă ANPC este vinovat pentru toate problemele din această țară — de la imposibilitatea de a amaneta capra, la salamul de pe raft, la contractul semnat cu banca, la hotelul incorect clasificat, la clubul care funcționează fără un aviz pe care alte instituții ar fi trebuit să îl dea... Eu îmi asum vina și, vă rog, să nu condamnați comisarii care sunt la dispoziția dumneavoastră și care vă apară drepturile fiind remunerați mult mai puțin decât li se cuvine. Am fost numit politic, sunt demis politic...accept acest lucru! Nu comentez decizia Guvernului Ponta", a spus Dunca, într-o declarație remisă la solicitarea AGERPRES. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan