PARCUL VITANTIS din Bucureşti a fost VÂNDUT

PARCUL VITANTIS din Bucureşti a fost VÂNDUT

PARCUL VITANTIS din Bucureşti a fost VÂNDUT / FOTO: vitantis.ro

"Tranzacţia a constat într-un transfer de datorii şi s-a încheiat la finele lunii iunie", au declarat pentru MEDIAFAX reprezentanţii Revetas Capital, fără să menţioneze valoarea tranzacţiei.

Potrivit unor surse din piaţa imobiliară, compania ar fi preluat datorii de peste 20 de milioane de euro, în timp ce în cel mai raport de piaţă realizat de firma JLL se precizează că tranzacţia s-a ridicat la 26 milioane de euro.

Tranzacţia a fost realizată prin Revetas Fund I, care ajunge astfel să deţină 15 proiecte cu peste 152.000 metri pătraţi în Europa Centrală şi de Est.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 De citit ce scrie Adrian Năstase despre ce s-a întâmplat în Venezuela...

2 Citiți și voi ce se întâmplă în China... Practic, asta confirmă încă o dată că omenirea a intrat într-o nouă eră...

3 VIDEO Priviți, nu e film artistic, nici AI. Doar realitatea războiului din Ucraina, pe care europenii nu trebuie să o ignore

4 Forbes scrie ce înseamnă Venezuela, de fapt...

5 „No booking for Romanian people” / Țepele pe care și le-au luat românii în vacanța de sărbători