Rectificarea bugetară se va face pe 30 iulie, după care membrii Guvernului pleacă pentru câteva zile în concediu

Prima rectificare bugetară din acest an va fi efectuată pe 30 iulie, după care Guvernul nu se va mai reuni în şedinţă timp de două săptămâni, interval în care membrii Executivului vor pleca, pentru câteva zile, în concediu, au declarat surse oficiale, citate de Mediafax.

Rectificarea bugetară se va face pe 30 iulie, după care membrii Guvernului pleacă pentru câteva zile în concediu

Premierul Victor Ponta a transmis recent că Liviu Voinea , viitor viceguvernator al Băncii Naţionale, va rămâne în Guvern, în postul de ministru delegat pentru Buget, cel puţin până la sfârşitul lunii iulie, pentru a pregăti rectificarea bugetară.

Şeful Guvernului i-a cerut ministrului Sănătăţii să insiste pe lângă Voinea pentru ca domeniul său să primească mai mulţi bani la rectificare.

 


populare
astăzi

1 E paranoia la Kremlin / Se pregătește debarcarea lui Putin?

2 „Doamna care dijmuia banii copiilor bolnavi de cancer” / Olguța Vasilescu, atac dement la adresa Oanei Gheorghiu

3 Imaginile furtunii din Constanța au devenit virale pe internet. Dacă vezi așa ceva „fugi sau scoți telefonul?”, întreabă un internaut

4 Adevărul despre cea mai fatală femeie a începutului de secol XX. Olandeza care a devenit ultima mare curtezană a Europei și prețul succesului

5 Ce au mâncat liderii NATO la Summitul B9. Mark Rutte a refuzat un preparat celebru