Un cunoscut retailer american de îmbrăcăminte vine în România

Băneasa Shopping City / FOTO: photoexplorers.net

Compania nou-creată are un capital social în valoare de 500.000 euro şi este deţinută în proporţie de 51% de LT Apparel din Grecia şi 49% de FF Group România.

Compania FF Group România, parte a Folli Follie Grecia (FF Group), deţine la nivel naţional o reţea de magazine, dintre care magazine de tip monobrand (Nike, Folli Follie, Calvin Klein Jeans), magazine multibrand (Collective, _kix), şi magazine tip outlet.

Compania LT Apparel din Grecia deţine drepturile de distribuţie şi promovare a brandului Brooks Brothers în Grecia, Cipru, ţările balcanice şi Principatul Monaco. Începând din anul 2008, compania a dezvoltat o reţea de 15 puncte de vânzare Brooks Brothers în Grecia şi Principatul Monaco.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Priviți, o poză care spune multe...

3 Asta n-o fi de DNA, cu ăsta de la PSD?

4 VIDEO Trupa Nordis prezintă...

5 Ce pune la cale PSD în spatele ușilor închise. Cu cine vrea să facă Guvernul dacă PNL rămâne în opoziție. Dîncu: „Grindeanu e pregătit”