Doamne, e blestem?

Doamne, ce ţară e asta în care popii seamănă vrajbă şi victimele votează cu călăii? De ce îi laşi, Doamne, pe popi să preacurvească politic, folosindu-se de numele Tău, învrăjbind acest popor? Şi de ce, Doamne, mehedinţenii, vasluienii, teleormănenii, oltenii şi vrâncenii, săracii şi obidiţii ţării, votează cu călăii lor. Cu cei care zilnic îi fură şi le iau de la gură şi puţinul ce li se cuvine. Făcându-i, practic, sclavii lăcomiei lor. Dă-ne un Semn, Doamne, că e doar prostia sau furtişagul lor mârşav şi nu blestemul Tău!


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...