Accident Airbus A320: Avionul a avut o problemă tehnică luni

Avionul companiei Germanwings care s-a prăbușit marți în Franța a avut problemă tehnică cu trapa de la trenul de aterizare, a confirmat o purtătoare de cuvânt de la Lufthansa, informează agenția DPA.

Problema a implicat trapa care se deschide și se închide atunci când operează trenul de aterizare. Airbusul A320 a rămas la sol toată ziua de luni la Dusseldorf. Purtătoarea de cuvânt de la Lufthansa a precizat pentru DPA că problema a fost rezolvată.

Ea a confirmat de asemenea că mai mulți membri ai echipajului Germanwings nu s-au prezentat la muncă marți, invocând motive personale.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică

2 „În urmă cu 8-9 ani probabil se lăsa cu arestări” / Procurorul CSM Claudiu Sandu, despre cum șefa Curții de Apel îl scapă de dosar pe Robert Negoiță

3 Reportul Loto 6 / 49 atinge 9 milioane de euro; numerele câștigătoare din 2 august

4 „A decis să-mi arate cât este de șmecher” / Șofer amendat după ce a claxonat un echipaj de Poliție care nu i-a acordat prioritate

5 Așa o fi? / Ceva grav de tot urmează a se întâmpla în războiul din Ucraina